2021 Under 21 Mens Outdoor Championships

Moorebank Liverpool District, NSW

30 Jun - 7 Jul 2021

Local Time 2021-07-30 23:40:39
Under 21 Mens Outdoor

NSWS
QLD
1 month ago
Pool A
SA
ACT
1 month ago
Pool A
VIC
NSWB
1 month ago
Pool B
WA
TAS
1 month ago
Pool B
QLD
ACT
4 weeks ago
Pool A
SA
NSWS
4 weeks ago
Pool A
NSWB
TAS
4 weeks ago
Pool B
WA
VIC
4 weeks ago
Pool B
VIC
TAS
3 weeks ago
Pool B
NSWB
WA
3 weeks ago
Pool B
QLD
SA
3 weeks ago
Pool A
NSWS
ACT
3 weeks ago
Pool A
1A
4B
3 weeks ago
SF1
2A
3B
3 weeks ago
SF3
2B
3A
3 weeks ago
SF4
1B
4A
3 weeks ago
SF2
Loser QF1
Loser QF4
3 weeks ago
PF1
Loser QF2
Loser QF3
3 weeks ago
PF2
Winner QF1
Winner QF4
3 weeks ago
PF3
Winner QF2
Winner QF3
3 weeks ago
PF4
Loser SF 3
Loser SF4
3 weeks ago
7/8 Class.
Loser SF 1
Loser SF2
3 weeks ago
Bronze Medal
Winner SF 3
Winner SF 4
3 weeks ago
5/6 Class.
Winner SF 1
Winner SF 2
3 weeks ago
Gold Medal
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director REYNOLDS Jennie AUS
Assistant Tournament Director COOK Bruce AUS
Assistant Tournament Director COURTNEY Martin AUS
Umpires Manager ROACH Lisa AUS
Assistant Umpires Manager BARRY Adam AUS
Assistant Umpires Manager HOLLOWAY Angela AUS
Umpire GOTTING Aaron AUS
Umpire HOCKING Ben AUS
Umpire JENNINGS Nathan AUS
Umpire KITCHENER Aaron AUS
Umpire MCKENZIE Tim AUS
Umpire SHARPE Stirling AUS
Umpire SHEAHAN Timothy AUS
Umpire Stephen ROGERS AUS
Umpire UNKLES James AUS
Umpire VERSTEEGH Stephen AUS
Appointments
2021-06-30 2021-06-30 2021-06-30 2021-06-30
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 NSWS v QLD (Pool A)
10:30:00
 
2 SA v ACT (Pool A)
12:30:00
 
3 VIC v NSWB (Pool B)
14:30:00
 
4 WA v TAS (Pool B)
16:30:00
 
2021-07-01 2021-07-01 2021-07-01 2021-07-01
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
5 QLD v ACT (Pool A)
09:30:00
 
6 SA v NSWS (Pool A)
11:30:00
 
7 NSWB v TAS (Pool B)
13:30:00
 
8 WA v VIC (Pool B)
15:30:00
 
2021-07-03 2021-07-03 2021-07-03 2021-07-03
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
9 VIC v TAS (Pool B)
08:30:00
 
10 NSWB v WA (Pool B)
10:30:00
 
11 QLD v SA (Pool A)
12:30:00
 
12 NSWS v ACT (Pool A)
14:30:00
 
2021-07-04 2021-07-04 2021-07-04 2021-07-04
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
13 1A v 4B (SF1)
10:30:00
 
14 2A v 3B (SF3)
12:30:00
 
15 2B v 3A (SF4)
14:30:00
 
16 1B v 4A (SF2)
16:30:00
 
2021-07-06 2021-07-06 2021-07-06 2021-07-06
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
17 Loser QF1 v Loser QF4 (PF1)
10:00:00
 
18 Loser QF2 v Loser QF3 (PF2)
12:10:00
 
19 Winner QF1 v Winner QF4 (PF3)
13:20:00
 
20 Winner QF2 v Winner QF3 (PF4)
15:30:00
 
2021-07-07 2021-07-07 2021-07-07 2021-07-07
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
21 Loser SF 3 v Loser SF4 (7/8 Class.)
08:10:00
 
22 Loser SF 1 v Loser SF2 (Bronze Medal)
11:20:00
 
23 Winner SF 3 v Winner SF 4 (5/6 Class.)
12:30:00
 
24 Winner SF 1 v Winner SF 2 (Gold Medal)
15:40:00