2024 Hockey Australia Boys U18 Championships

Gold Coast, QLD

3 - 11 Jul 2024

Local Time 2024-06-12 16:18:48
Under 18 Mens Outdoor

QLDM
VICD
2 weeks from now
Pool B
SA
ACT
2 weeks from now
Pool B
VIC
WAB
2 weeks from now
Pool B
TAS
NT
2 weeks from now
Pool A
WAG
NSWB
2 weeks from now
Pool A
NSWS
QLDG
2 weeks from now
Pool A
QLDM
ACT
3 weeks from now
Pool B
SA
WAB
3 weeks from now
Pool B
VICD
VIC
3 weeks from now
Pool B
TAS
NSWB
3 weeks from now
Pool A
NT
NSWS
3 weeks from now
Pool A
WAG
QLDG
3 weeks from now
Pool A
VICD
SA
3 weeks from now
Pool B
WAB
ACT
3 weeks from now
Pool B
NSWS
TAS
3 weeks from now
Pool A
NT
WAG
3 weeks from now
Pool A
VIC
QLDM
3 weeks from now
Pool B
QLDG
NSWB
3 weeks from now
Pool A
WAG
TAS
3 weeks from now
Pool A
NSWB
NSWS
3 weeks from now
Pool A
QLDG
NT
3 weeks from now
Pool A
WAB
VICD
3 weeks from now
Pool B
ACT
VIC
3 weeks from now
Pool B
SA
QLDM
3 weeks from now
Pool B
NSWB
NT
3 weeks from now
Pool A
NSWS
WAG
3 weeks from now
Pool A
ACT
VICD
3 weeks from now
Pool B
VIC
SA
3 weeks from now
Pool B
TAS
QLDG
3 weeks from now
Pool A
QLDM
WAB
3 weeks from now
Pool B
1st Pool A
2nd Pool B
3 weeks from now
Semi Final 1
1st Pool B
2nd Pool A
3 weeks from now
Semi Final 2
3rd Pool A
4th Pool B
3 weeks from now
Semi Final 3
3rd Pool B
4th Pool A
3 weeks from now
Semi Final 4
5th Pool A
6th Pool B
3 weeks from now
Semi Final 5
5th Pool B
6th Pool A
3 weeks from now
Semi Final 6
Winner 65
Winner 67
4 weeks from now
5/6 Classification
Loser 65
Loser 67
4 weeks from now
7/8 Classification
Loser 62
Loser 64
4 weeks from now
Bronze Medal
Winner 69
Winner 71
4 weeks from now
9/10 Classification
Winner 62
Winner 64
4 weeks from now
Gold Medal
Loser 69
Loser 71
4 weeks from now
11/12 Classification
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director LIEBENBERG Kerry HA
Assistant Tournament Director WELLS Greer HA
Assistant Tournament Director HARRIS Christopher HA
Technical Officer MURPHY Kendra HA
Technical Officer RAPISARDI Sharene HA
Technical Officer MEANEY Iain HA
Technical Officer DUNNETT Peta HA
Technical Officer DUNCAN Stuart HA
Technical Officer HAYES Sandy HA
Technical Officer DUNCAN Lesley HA
Technical Officer DOYLE Tracey HA
Technical Officer BARNARD Vicki HA
Technical Officer WOODWARD Shirley HA
Technical Officer WALKER Jan HA
Technical Officer COTTEN Natasha HA
Technical Officer CHIU-CHONG Carol HA
Umpires Manager GAY Charmain HA
Umpires Manager JAMES Dane HA
Assistant Umpires Manager GRIBBLE Craig HA
Assistant Umpires Manager MUELLER Carl HA
Umpire UNWIN Eligh HA
Umpire SCOTT Chloe HA
Umpire WINCH Harry HA
Umpire O'ROURKE Gemma HA
Umpire WILDE Trent HA
Umpire MICHEL Hayden HA
Umpire POWER Toby HA
Umpire ALEKSIC Rhiannon HA
Umpire MCLAREN Liam HA
Umpire KRONING Blake HA
Umpire KENNEDY Annabel HA
Umpire HEFFERNAN Abby HA
Umpire AVIL Lachlan HA
Umpire GOUGH Ariana HA
Umpire GIORLANDO Samantha HA
Umpire GEDDES Jaxon HA
Umpire FREEMAN Jackson HA
Umpire FLOKSTRA Annemijn HA
Umpire DUNCAN Sarah HA
Umpire DENEHY-JOHNSON Samantha HA
Umpire CARSON Daniel HA
Umpire BLAKE Niamh AUS
Umpire WRIGHT Isabel HA
Appointments
2024-07-03 2024-07-03 2024-07-03 2024-07-03 2024-07-03 2024-07-03
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
2 QLDM v VICD (Pool B)
09:00:00
 
4 SA v ACT (Pool B)
11:00:00
 
6 VIC v WAB (Pool B)
14:00:00
 
8 TAS v NT (Pool A)
16:00:00
 
10 WAG v NSWB (Pool A)
18:00:00
 
12 NSWS v QLDG (Pool A)
20:00:00
 
2024-07-04 2024-07-04 2024-07-04 2024-07-04 2024-07-04 2024-07-04
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
13 QLDM v ACT (Pool B)
09:00:00
 
15 SA v WAB (Pool B)
11:00:00
 
17 VICD v VIC (Pool B)
13:00:00
 
19 TAS v NSWB (Pool A)
15:00:00
 
21 NT v NSWS (Pool A)
17:00:00
 
23 WAG v QLDG (Pool A)
19:00:00
 
2024-07-05 2024-07-05 2024-07-05 2024-07-05 2024-07-05 2024-07-05
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
26 VICD v SA (Pool B)
10:00:00
 
28 WAB v ACT (Pool B)
12:00:00
 
30 NSWS v TAS (Pool A)
14:00:00
 
32 NT v WAG (Pool A)
16:00:00
 
34 VIC v QLDM (Pool B)
18:00:00
 
36 QLDG v NSWB (Pool A)
20:00:00
 
2024-07-07 2024-07-07 2024-07-07 2024-07-07 2024-07-07 2024-07-07
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
37 WAG v TAS (Pool A)
09:00:00
 
39 NSWB v NSWS (Pool A)
11:00:00
 
41 QLDG v NT (Pool A)
13:00:00
 
43 WAB v VICD (Pool B)
15:00:00
 
45 ACT v VIC (Pool B)
17:00:00
 
47 SA v QLDM (Pool B)
19:00:00
 
2024-07-08 2024-07-08 2024-07-08 2024-07-08 2024-07-08 2024-07-08
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
50 NSWB v NT (Pool A)
10:00:00
 
52 NSWS v WAG (Pool A)
12:00:00
 
54 ACT v VICD (Pool B)
14:00:00
 
56 VIC v SA (Pool B)
16:00:00
 
58 TAS v QLDG (Pool A)
18:00:00
 
60 QLDM v WAB (Pool B)
20:00:00
 
2024-07-10 2024-07-10 2024-07-10 2024-07-10 2024-07-10 2024-07-10
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
62 1st Pool A v 2nd Pool B (Semi Final 1)
09:00:00
 
64 1st Pool B v 2nd Pool A (Semi Final 2)
11:10:00
 
65 3rd Pool A v 4th Pool B (Semi Final 3)
12:20:00
 
67 3rd Pool B v 4th Pool A (Semi Final 4)
14:30:00
 
69 5th Pool A v 6th Pool B (Semi Final 5)
16:30:00
 
71 5th Pool B v 6th Pool A (Semi Final 6)
18:30:00
 
2024-07-11 2024-07-11 2024-07-11 2024-07-11 2024-07-11 2024-07-11
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
74 Winner 65 v Winner 67 (5/6 Classification)
08:30:00
 
75 Loser 65 v Loser 67 (7/8 Classification)
10:10:00
 
78 Loser 62 v Loser 64 (Bronze Medal)
12:50:00
 
79 Winner 69 v Winner 71 (9/10 Classification)
14:30:00
 
82 Winner 62 v Winner 64 (Gold Medal)
17:15:00
 
83 Loser 69 v Loser 71 (11/12 Classification)
18:30:00